وای فای ۶ چیست؟

به حال کد هایی مانند “802.11ac” را دیده اید؟ از نظر بسیاری از مردم این کد فقط یک دنباله بی معنی از ارقام و حروف است که فهم آن نیز دشوار است اما در واقعیت این کد ها، شاخص های مهمی هستند که دستگاه های استاندارد وای فای با آنها کار می کنند. این نامگذاری سخت برای استانداردهای وای فای باعث دردسر بسیاری از مردم عادی شده و آنها را برای کشف معنای این حروف آزار می دهد، البته اخیرا شماره نسل وای فای ها نیز اعلام می شود که این شماره توانسته بار منفی این کد ها را تا حد زیادی خنثی کند. برای مثال:
وای فای نسل4 که در سال 2009 ارائه شد، کد”802.11n” را دارد، وای فای نسل5 (که در سال 2014 رو نمایی شد)و وای فای نسل6(که به زودی معرفی خواهد شد)، نیز به ترتیب کدهای “802.11ac ” و “802.11ax ” را دارند.

حال چند نمونه از قابلیت هایی که وای فای6 به ارمغان می آورد را ببینیم:

اولین قابلیت، تاخیر کمتر این نسل است و به این معناست که برای ارسال داده تاخیر بسیار ناچیزی داریم و یا حتی تاخیر نداریم. همه ما دوست داریم ارتباطاتمان با حداقل تاخیر همراه باشند زیرا این موضوع زمان بارگیری را بهبود می بخشد و به جلوگیری از قطع ارتباط و دیگر مسائل کمک می کند.
وای فای 6 در مقایسه با استانداردهای وای فای قدیمی، با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته مانند OFDMA، زمان تأخیر را کاهش می دهد.

البته وای فای 6 سریعتر نیز خواهد بود. با ارائه پشتیبانی کامل از فن آوری هایی مانند MU-MIMO، کیفیت اتصال به طور قابل توجهی برای دستگاه های سازگار با تلفن همراه بهبود می یابد، که همچنین باید سرعت تحویل محتوا را افزایش دهد. حتی اگر شما اینترنت پر سرعت خود را ارتقاء ندهید، چنین پیشرفت هایی می تواند سرعت داده های Wi-Fi شما را به هر میزان بهبود بخشد و این یعنی اطلاعات بیشتری را در زمان کمتر دریافت خواهید کرد.
در انتها، باید بدانیم که وای فای به معنای بهبود عمر باتری است. یک اصطلاح به نام “TWT” یا زمان بیداری هدف، یک فناوری جدید است که وای فای6 از آن بهره می گیرد و به دستگاه متصل کمک می کند تا بتوانند مشخص کنند که چه زمانی و چگونه “از خواب بیدار شوند” تا از وای فای سیگنال های داده را دریافت کنند. این دستگاه باعث می شود که دستگاه ها در مدتی که منتظر مخابره بعدی وای فای هستند، “به خواب روند”. (البته به این معنی نیست که دستگاه شما خاموش شود، فقط بخش های مورد استفاده برای Wi-Fi خاموش می شود). این توانایی برای صرفه جویی در مقدار قابل توجهی از عمر باتری برای دستگاه هاست که باعث خوشحالی همگان است.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter

امتیاز دهید

5/5

پیشنهاد ویژه

جشنواره صبانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *